MAMA ÖNLÜĞÜ SEÇİMİ 

Mama önlüğü, bebeklerin beslenme anında kullanılan en önemli araçlardan biridir. Bebeklerin düzenli ve sağlıklı beslenmesi, oldukça önemli bir durumdur. Altı aylık anne sütü ile beslenme döneminden sonra ek gıdaya geçiş yapan anne ve bebeklerin bu süreçteki en önemli ekipmanlarının başında mama önlüğü modelleri yer almaktadır. Bebekler beslenme sırasında, yemekleri tanımak istemekte ve zaman zaman yemek reddi gibi sorunlar yaşayabilmektedir. Bu gibi nedenler sonucu ortaya çıkan dökülme, sıçrama gibi durumların engellenmesi için kullanılan mama önlüğü çeşitleri, beslenme zamanında anne babaların en büyük kurtarıcıları olmaktadır. Mama önlüğü çeşitleri farklı kumaş ve materyallerden üretilebilmektedir. Fakat tüm bu mama önlüğü modellerinin en büyük ortak noktası kolaylıkla temizlenebiliyor olmasıdır. 

Bebek Önlüğü Nasıl Seçilir ?

Bebek önlüğü, bebeklerin en sık kullandığı ürünler arasında yer almaktadır. Bebek alışverişi sırasında aileler birçok bebek önlüğü almayı tercih etmektedir. Bebek önlüğü modellerinin kumaş yapısı farklılık gösterebilmekte ve bu ürünlerin bir kısmı bebekler doğduğu andan itibaren kullanılabilmelerini sağlamaktadır. Penye bebek önlüğü modelleri, bebekler doğduğu andan itibaren özellikle bebek tükürük ve salyalarının silinmesi, üstlerinin ıslanmaması ve kirlenmemesi amacı ile kullanılmaktadır. 

Bebeklerin ek gıda ile tanışması ile birlikte yaşanan dökülme, sıçrama ve yemek bulaşması sorununu önlemek amacı ile kullanılan en önemli araç tabi ki bebek önlüğü çeşitleridir. Bu dönemde ise bebek önlüğü modelleri kolay temizlenebilir ve kolay kuruyabilen ürünlerden seçilmektedir. Ek gıda dönemine geçiş yapan bebek anneleri bu süreçte tamamen giyilebilen, kollu, naylon ya da silikon ürünleri tercih etmektedir. Silikon ve naylon bebek önlüğü modelleri kanserojen madde içermemekte ve kaliteli malzemelerden üretilmektedir. 

Mama Önlüğü Seti Fiyatları

Mama önlüğü seti fiyatları, ürün kalitesi, kullanılan malzeme kalitesi, ekstra özellikleri ve markası gibi temel etkenlere bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Mama önlüğü seti modelleri son derece geniştir ve aileler beklenti, kullanım alanı ya da ihtiyaçları doğrultusunda kolaylıkla seçim yapabilme şansına sahiptir. Mama önlüğü tavsiye arayışına giren taze anne babalara, en fazla naylon ve silikon mama önlüğü modelleri önerilmektedir. Mama önlüğü tavsiye doğrultusunda tercih edilen naylon ya da silikon ürünler, kolaylıkla temizlenebilme ve leke tutmama özelliğine sahiptir. Ek gıdaya geçiş ile birlikte anne babaların en büyük kurtarıcısı olan mama önlüğü seti modelleri Cslkids internet sitemizde satışa sunulmaktadır. 

En Kullanışlı Mama Önlüğü Hangisidir ?

En kullanışlı mama önlüğü hangisidir? sorusuna verilecek cevap tüm anne babaların merak konularından biridir. En kullanışlı mama önlüğü seçilirken aileler çocuklarının beslenme şekillerini ve yaş aralıklarını göz önüne alarak tercih yapmalıdır. Bebek önlükleri modellerinden beklenen en büyük performans bebeklerin üst başının kirlenmemesi ve kirlenen önlüğün kolaylıkla temizlenebiliyor olmasıdır. Bu bağlamda ailelerin en kullanışlı mama önlüğü olarak sıraladığı bazı ürünler bulunmaktadır. Bunları şu şekilde sıralamak mümkündür.

  • Silikon Bebek Önlükleri: Silikon bebek önlükleri kolaylıkla temizlenebiliyor olması sayesinde ailelerin tercih listelerinde ilk sıralarda yer almaktadır. son derece yumuşak bir malzemeden üretilen silikon bebek önlükleri, su geçirmemekte, boyun ve bel kısmından kilitlenebilmekte, kolaylıkla yıkanabilmekte ve kuruma sorunu yaratmamaktadır. 

  • Giyilebilen Naylon Bebek Önlükleri: En kullanışlı mama önlüğü denildiğinde akla gelen diğer bir çeşit, giyilebilen naylon önlük modelleridir. Bebeklerin kirlenme ihtimalini tamamen ortadan kaldırılan bu bebek önlükleri, sadece beslenme sırasında değil, etkinliklerde de kullanılabilmektedir. Ayrıca naylon bebek önlükleri, kolaylıkla makinede yıkanabilir ve leke tutmaz. 

Sizler de Cslkids internet sitemizi ziyaret ederek ihtiyaçlarınızı en hızlı ve güvenli şekilde karşılayabilirsiniz. 


 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR