ÇOCUK ÇORAP ÇEŞİTLERİ 

Genellikle ayağı sıcak tutması için giyilen çoraplardan çocuk çorap çeşitlerinin, farklı özelliklere sahip olması sebebiyle çok fazla çeşidi vardır. Külotlu çorap, soket uzun çorap, patik kısa çorap, bambu çorap, viskoz çorap, kaydırmazlı çorap bunlardan sadece bazılarıdır. Kullanılan hammadde ve amaca yönelik bir çok çeşidi olan çocuk çorap çeşitlerinden yürümeye yeni başlayan bebeklerde sıklıkla tercih edileni kaydırmazlı bebek çorap modelleridir. Altında birkaç tane silikon bant ya da şerit  bulanan ve yeni yürümeye başlayan bebeklerin kayıp düşerek zarar görmesini engelleyen bu çoraplar genelde soket şeklinde uzun üretilir. 

Çocuk Çorap Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli? 

Çocuklara sağlıklı çorap giydirmek her ebeveynin isteğidir. Bu yüzden çocuk çorap çeşidinin üretiminde hangi ipliğin ve hammaddenin kullanıldığı bilinmelidir. Kaliteli ipliklerden üretilen çocuk çorap modelleri, yazın terletmez iken kışın da ayakların üşümesine engel olur. Çocuk çorap seçimi yaparken özellikle dikkat edilmesi gereken şeylerin başında bilek kısmındaki lastik gelmelidir. Lastiğin ne çok sıkı olup bilekte iz yapmaması ne de çok bol olup bilekten düşmemesi gerekir. 

Çorap ne kadar kalınsa o kadar sıcak tutar diye düşünmek yanlıştır. Erkek çocuk çorap modelleri veya kız çocuk çorap modelleri içerisinden kış ayları için sıcak tutması sebebiyle termal çorap modelleri tercih edilebilir. Çocuk çorap üretilirken ürüne hiç bir zararlı kimyasal eklenmemiş olmasına da dikkat edilmelidir. 

Çocuk Çorap Çeşitlerinde Kullanılan İplikler Nelerdir? 

Sağlıklı çorap seçimi yaparken, pamuk, bambu, model, viskon, yün, kaşmir, angora ve ipek türevlerinden oluşan çocuk çorap çeşitleri tercih edilebilir. En uygun fiyatlı, günlük kullanıma uygun çocuk çorap çeşitleri genellikle pamuk çeşidi olan, penye iplerden oluşan çoraplardır. 

Bebek çorap ve çocuk çorap çeşitleri üretim maddeleri aşağıda verilmiştir.

  • Bambu iplik: Doğal yapısı sayesinde yumuşak olan bu iplik ile üretilen çocuk çorap çeşitleri antibakteriyel özelliktedir. Anti alerjik olması sebebiyle de sıklıkla tercih edilir. 
  • Modal iplik: Kayın ağacından üretilen tamamen doğal bu iplik yıpranmaya karşı oldukça dayanıklı çocuk çorap modelleri üretiminde kullanılır. 
  • Viskon iplik: Pamuk gibi selülozdan oluşan ve nem alma özelliği yüksek olan viskon iplik, canlı renklere sahip bebek çorap ve çocuk çorap üretiminde sıklıkla tercih edilir. 
  • Kaşmir İplik: Kaşmir keçisinin kılından elde edilen bu iplik türü oldukça pahalıdır. Kaşmir iplik ile üretilen çocuk çorap modelleri biraz daha pahalı olmasına rağmen oldukça sıcak tutar. 
  • Yün iplik: Koyun yününden elde edilen ve kullanılmadan önce boyanan bu iplikten üretilen erkek çocuk çorap modelleri vücut ısısını korur. 
  • Angora iplik: Ankara tavşanından elde edilen bu özel yünden üretilen kız çocuk çorap çeşitleri ıslandığında bile termal özelliğini kaybetmez. 
  • İpek iplik: İpek böceğinden elde edilen ipek iplik, yumuşak parlak ve dayanıklıdır. İpek bir çocuk çorap çeşidi sıcaklığa karşı aşırı hassastır. 
 

Kız Çocuk Çorap Modellerinin En Güzeli: Külotlu Çorap

Anne karnındaki rahatlığı ve sıcaklığı bulması açısından da kız bebek çorap çeşitleri arasından en çok tercih edilen külotlu çorap, kıyafetlerin altına giydirilmesi ile ekstra koruma sağlar. Soğuk havalarda ekstra giydirilen bebek çorap modellerinden külotlu çorap, bahar mevsimlerinde şık elbiseler ile rahatlıkla kombinlenebilir. Hastalanma ve gaz sancısı sırasında da sıklıkla tercih edilen külotlu çorap, kız çocuk çorap modellerinin en sevilenleri arasındadır. 

Geniş ürün seçenekleri ile çocuk çorap çeşitleri de dahil birçok giyim ürününe tek tıkla ulaşmak artık mümkün. Sizler de içinizin rahat ettiği, aradığınız rahatlığı ve konforu kolayca sağlayan bebek çorap ve çocuk çorap modellerine ulaşmak isterseniz Cslkids en doğru adres. 


 
1
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR