BEBEK AYAKKABILARI SEÇİMİNDE TİTİZ DAVRANILMALI

Bebek ayakkabıları, ebeveynlerin en kıymetlileri için üzerinde en çok düşünülerek alınan ilk giyim malzemesidir. İlk adımlarını atan çocuk için alınacak bebek ayakkabı modellerinin çocuğun ortopedik yapısına uygun olması gerekir.

Bebeğiniz Yürümeye Başlamadan Önce Bebek Ayakkabısı Giydirilmemeli

Bebek ayakkabısı giydirmek için mutlaka bebeğin yürümeye başlaması gerekmektedir. Uzmanların bu konuda birleştiği nokta, bebeğin ayaklarının gelişim sürecinde bir kalıbın içine alınmaması gerektiği yönündedir. Böylelikle bebek ayakkabısı giymeden önce çocuğun ayaklarının normal büyümesi sağlanabilecektir. Çocuk ayakkabı giymeden önce kas gelişimi normal sürecinde devam edebilecek, kalıp içine alınmadığı için de parmaklarını kullanma yeteneği gelişecektir. Bebeğiniz ilk adımlarını atmaya başlamışsa ona bir bebek ayakkabısı alma vakti gelmiştir. Bebek ayakkabıları için ebeveynlerin çok erken harekete geçmemesi önemli. Çünkü çocuk ayakkabı giyebilecek döneme gelmeden alınacak bebek ayakkabısı bir süre sonra onun ayağına uymayacaktır.

Bebek Ayakkabısı Nasıl Olmalı?

Bebek ayakkabısı için aranan en önemli özelliklerin başında esnek ve yumuşak olması gelmektedir. Çocuk ayakkabı modelinin uygunluğunun göstergesi bu iki özelliktir ve bebeğin ilk adımlarını attığı dönemde ona denge kazandıracaktır. Çocuk ayakkabıları yeterince esnek değil, bebeğin ileri ve geri, sağa ve sola esnemelerinde ona eşlik edemiyorsa sağlıklı değil demektir. Zira sert olan çocuk ayakkabısı bebeğin sıklıkla yaptığı esneme ve denge kurma hareketlerinde ona eşlik edemeyecektir.

Bebek Ayakkabısı Ortopedik Olmalıdır

Bebek ayakkabısı modelleri inceleniyorsa dikkat edilmesi gereken en önemli özellik ortopedik olmasıdır. Bebeğin küçük yaşlardan itibaren tüm organları gelişim süreçlerini devam ettirmektedir. Uygun olmayan bebek ayakkabısı modelleri, minik ayaklara farklı şekiller verebilmekte, ileride telafisi çok zor sorunlar yaratabilmektedir.

Bebek Ayakkabı Modellerinde Kaymaz Taban Önemli

Bebek ayakkabı modelleri alınırken dikkat edilmesi gereken bir başka konu da tabanların kaymaz özelliğe sahip olmasıdır. Bebeğin yere daha ürkek basacağı, ağırlığını merkez kuvvet olarak bir noktaya veremeyeceği için bebek ayakkabı kaymaz özellik taşımazsa çocuğu ayakta tutamayacaktır. Ayakkabının kayması, özellikle dışarıda olduğu anlarda çocuğun zarar görmesine yol açabilecektir. Bu nedenle ebeveynler bebek ayakkabı modelleri seçerken, görselliğinden ziyade korumaya yönelik özelliklerine dikkat etmelidir.

Yaşı Büyüdükçe Çocuk Ayakkabı Modelleri De Değişecektir

Bebek ayakkabı modellerinden çocuk ayakkabı modellerine geçiş yaş ve ayak gelişimine uygun olarak planlanmalıdır. Erkek çocuk ayakkabı modelleri ile kız çocuk ayakkabı modelleri arasında yapı ve renk bakımından farklılıklar kaçınılmaz olacaktır. Erkek çocuk ayakkabı kullanımında daha haşin olabilmektedir. Dışarıda sıklıkla top oynayacağı için çocuk spor ayakkabı modelleri tercih edilmelidir. Çocuk spor ayakkabı modelleri ona oyun sırasında daha iyi eşlik edebilir, ayak sağlığını ve güvenliğini koruyabilir.

Kız Çocuk Ayakkabı Modelleri Şirinlik Katıyor

Kız çocuk ayakkabı modelleri, kızların tüm kıyafetlerinde olduğu gibi şirinliği ön plana çıkaran renk ve desenlere sahip olmaktadır. Cıvıl cıvıl renklere sahip olan kız çocuk ayakkabı modelleri, erkek çocuk ayakkabı modellerine göre daha renkli olmaktadır. Son dönemlerde sevilen çizgi film karakterlerinin resimlerinin de işlendiği kız çocuk ayakkabı modelleri tercih edilmektedir. Kız çocuklarının tercih ettiği renklilik özelliği, günlük kullanıma uygun ayakkabı çeşitlerinin yanı sıra çocuk spor ayakkabı modelleri için de geçerli olmaktadır. Çok renkli kıyafetler ile kombinlenen cıvıl cıvıl renklere sahip çocuk spor ayakkabı modelleri, çocuğun mutluluğuna mutluluk katacaktır.

Çocuk Ayakkabı Seçimi Çocuk İle Birlikte Yapılmalı

Ebeveynler, çocuk ayakkabı alacaksa, mutlaka bunu çocuklarıyla birlikte yapmalıdır. Çocuğa ayakkabı alınmadan önce mutlaka denenmeli ve ayağına tam oturması sağlanmalıdır. Çocuk olmadan alınan ayakkabı kalıp itibariyle sorun yaratabilmektedir. Çocuk ayakkabı modelleri arayanlar Cslkids internet mağazası üzerinden en güzel çocuk ayakkabı modellerine en uygun fiyatla ulaşabilir. Siz de uygun fiyatlardan ve kampanyalardan yararlanmak adına Cslkids internet sitesini ziyaret etmeyi unutmayın!


 
ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR