bebek tulum
 

TEK PARÇADA ŞIKLIK: BEBEK TULUMLARI 

Her ne kadar kız çocukları pembe, erkek çocukları mavi giyer dense de son dönemlerde artık bebek tulumları cinsiyet gözetmeksizin giydirilebilir. Her renk ve modele sahip bebek tulumları, tek parça olması ile de annelerin gözde tercihi. Kombilenmesine gerek kalmaması ile ve tek parça yıka, kurut, ütüle daha kolay olduğu için sıklıkla tercih ediliyor. Bebek tulumları ve çocuk tulumları seçerken mümkün olduğunca yarım ya da bir beden büyük alınması gerekir. Çocuk bezinin şişliği hesaba katılmalıdır. Ağ yerinin rahat olması da büyük alınma sebeplerinden biri. 

Boydan fermuarlı ya da çıtçıtlı tulumlar ile anneler de mutlu bebekler de; boydan fermuarlı bebek tulumları alt değiştirme gibi durumlarda kolaylık sağlar. 2 fermuarlı bebek tulumları ise günümüzde çok sık tercih ediliyor. Yukarıdan aşağı olan kısmı değil de aşağıdan yukarı olan fermuar açıldığı takdirde soğuk havalarda bebeğin üşümesinin de önüne geçilmiş olur. Kız bebek tulum modelleri arasından yıldız, çiçek, bebek desenli tulum modelleri kız annelerinin en çok tercih ettiği desenler. 

Her Sıcaklığa Ayrı Tog: Bebek Uyku Tulumları 

Uyurken üzeri açılıp üşümemesi için giydirilen bebek uyku tulumları, teri emen kumaşa ve rahat bir modele sahip olmalıdır. Her oda sıcaklığına uygun togları bulunan bebek uyku tulumları genel olarak şöyle incelenebilir. 

 
  • Bahar aylarında 0.3-0.5 TOG 
  • Havalar biraz daha serin olduğunda 1 TOG
  • Kış aylarında serin olan evlerde 2.5 TOG
  • Kış aylarında ev dışında veya çok serin yerlerde 3.5 TOG
     

TOG, yorgan gibi soğuktan koruyan örtü ve bebek uyku tulumları için de kullanılan bir ısı koruma birimidir. TOG derecesi arttıkça bebek uyku tulumları ağırlaşır ve soğuktan daha çok korur. 

Kız Çocuk Salopet Nasıl Tercih Edilmeli? 

Çocuklar için sıklıkla tercih edilen kız çocuk salopet modelleri, hem şık hem rahat olması sebebi ile çocukların da severek giydiği bir kıyafettir. Özellikle de pratik kullanıma uygundur. Yaz aylarında tek bir tişört ile kombinlenebilen kız çocuk salopet modelleri, kışın ise külotlu çorap ve kalın badiler ile tercih edilebilir. Kolay giyilebilen ve kombinlenmesi kolay olan kız çocuk salopet alınırken dikkat edilmesi gereken bazı detaylar vardır. Öncelikle bebek ya da çocuk kaç aylık ise ona göre değil, vücut ölçülerine göre seçim yapılmalıdır. Yaklaşık 1 beden büyük alınması gereken kız çocuk salopet çeşitlerini seçerken dikişlere de önem vermek gerekir. Hassas cilde sahip çocuklar için kız çocuk salopet dikişleri çok sert olmamalıdır. Sert dikişler cildi tahriş edebilir.  

Her Dönemde Tarz Çocuklar İçin: Kız Bebek Saç Bandı

Doğum günlerinden, günlük gezilere kadar her alanda kullanılabilen kız bebek saç bandı çeşitleri, renkleri ve desenleri ile kız çocuklarının seçimini zorlaştırıyor. 1 yaş doğum gününde özellikle pembe tütü ile kombinlenebilecek pembe kız bebek saç bandı ile giyim tamamlanabilir. Kış aylarında tercih edilecek peluş bir bere, renkli atkı, parmaklı eldivenler kız bebek saç bandı haricinde en sevilen kız bebek aksesuarlarındandır.


Günlük kullanımda özellikle saçları yeni uzayan bebeklerde gözüne, yüzüne gelmemesi için de tercih edilen kız bebek saç bandı modelleri içerisinde bir çok çeşit vardır. Özel günlerinizi tamamlayacak aksesuarlardan kız bebek saç bandı modellerinden, uyurken gözünüzün arkada kalmasını engelleyecek farklı toglara sahip bebek uyku tulumları çeşitlerine,ve yine kız bebek iç giyimden kız bebek body çeşitlerine kadar onlarca farklı ürün için Cslkids ile bir tık uzağınızda. Cslkids ile her anınız özel, her anınız kaliteli olsun. 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR