çocuk pantolon
 

HER KOMBİNİN TEMELİ: ERKEK ÇOCUK PANTOLON MODELLERİ 

 

Her dönemde,  modeli ve kumaş türü ile her kombinin temeli erkek çocuk pantolon modellerini biraz incelemek gerekirse, M.Ö. 1300’lü yıllarda yaşayanların mezarlarında bile üzerlerinde olan pantolon modelleri günümüzde çocuklar için pantolon kullanıldığı sıklıkla görülüyor. Antik çağlarda kadın, erkek ya da çocuk fark etmeksizin herkesin üzerinde bulunan etek, at binmeye başlanması ile yerini pantolona bırakmıştır. 

 

Erkek çocuk pantolon modelleri içerisinde en çok tercih edilen kumaş türleri; jean, keten, kadife ve müslindir. Yaz aylarında çok daha sıcak tutmasından dolayı kadife ve keten tercih edilirken, yaz aylarında müslin tercih edilir. Jean erkek çocuk pantolon modelleri ise her dönem tercih edilebilir. 

 

Çocuklar İçin Pantolon Modelleri Tercih Ederken Nelere Dikkat Edilmeli? 

 

Çocuk için pantolon modelleri arasında en çok bilinen ve her dönem giyilmesi sebebiyle tercih edilen jean pantolon sert ve ağır bir kumaş yapısına sahiptir. Erkek çocuk pantolon ve bebek pantolonları belleri lastikli olması sebebi ile uzun dönem kullanım sağlar. Erkek çocuk pantolon modeli tercih ederken paça boyuna da dikkat edilmelidir. Ayakta durulduğu zaman paçalar ayak bileği kemiği hizasında olmalı ve ayakkabıyla temas etmeli fakat potluk yapacak kadar da uzun olmamalıdır. Jean pantolonlar erkek çocuk kumaş pantolon modellerinden daha sık tercih edilir. Bunun sebeplerinden bazıları aşağıda verilmiştir.

 
  • Jean pantolonlar doğru aksesuarlar ile kullanıldığında daha şık görünür. Hem de spordur. 
  • Kombinelebilmesi daha kolay olan jean erkek çocuk pantolon modelleri, bel lastikleri sayesinde daha rahattır. 


 

Erkek Çocuk Jogger Pantolon Ve Erkek Çocuk Kargo Pantolon Nasıl Kombinlenebilir? 

 

Her yaştan insana uygun jogger pantolonlar, erkek çocukları için de sıklıkla tercih edilir. Spor ve klasik duruşu aynı anda yapabilen erkek çocuk jogger pantolon modelleri, tişört, kazak, yelek ve kot ceket gibi çok çeşitli kombinler yapılabilir. Pantolon seçimi yaparken ilgi çekici model ve renklere sahip erkek çocuk kargo pantolon kombinleri, kıyafet seçiminde dinamizmi seven annelerin çocukları için tercih edebileceği bir modeldir.  Sportif izler taşımak istiyor ama aynı zamanda da şık bir görüntüye sahip olmak isteniyorsa kargo pantolon tercih etmek çok uygun olur. 

 

Kış aylarında da yaz aylarında da çocuk kargo pantolon modelleri sıklıkla tercih edildiği için kombin önerileri de bununla birlikte değişiklik göstermektedir. Kış aylarında çocuk kargo pantolon kombinleri triko kazaklar ile yapılabilir. Kazakların düz ve aksesuarsız olması çocuk kargo pantolonun gözde olmasını ve ön plana çıkmasını sağlayabilir. Yine bu kombinler içi tüylü, rahat botlar ile de kombinlenir ise daha da modern bir görüntüye sahip olunabilir. Daha sıradışı ve marjinal stiller için ise çocuk kargo pantolon çeşitleri mevsim geçişlerinde düz renk basic tişörtler ve omuza atılan renk renk kazaklar ile kombinlenebilir. 

 

Özel Günlerde Küçüklere Özel: Erkek Çocuk Kumaş Pantolon 

 

Atlas, şifon, poplin, kanvas, viskon, krep gibi türleri olan erkek çocuk kumaş pantolon çeşitleri özel günlerde sıklıkla tercih edilir. Tek renk gömleklerle ve hatta bazen tatlı bir papyon kullanarak kombinlenebilecek olan erkek çocuk kumaş pantolon ile şık görünmek çocukların da hakkı. Sağlıklı ve kaliteli olan kumaş pantolon doğru ütüleme ile kullanıldığı takdirde gün boyu muntazam bir görüntü sağlar. Erkek çocuk pantolon modellerinden; erkek çocuk kargo pantolon, erkek çocuk jogger pantolon, erkek çocuk kumaş pantolon gibi birçok pantolon çeşitleri için Cslkids’i ziyaret edebilir, renk renk desen desen modeller arasından tarzınızı en iyi yansıtacak ürünleri seçebilirsiniz. 


 
1
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR