bebek tulum

 

YENİDOĞAN KIYAFETLERİNDE TARZ SEÇİMLER: ERKEK BEBEK TULUM

Anne adayları, anne olacağını öğrendiği andan itibaren erkek bebek zıbın gibi yeni doğan bebeğe özel itina ile kıyafet seçimlerine başlar. Mevsimine uygun olarak seçilecek erkek bebek tulum, erkek bebek uyku tulumu ve erkek bebek salopet modellerinde mavi renkler tercih edilirken, kız bebek salopet ve diğer takımlar için ise pembe renk tercih edilir. Büyük bir titizlik ile seçilen erkek bebek tulum modelleri, bebeğe her açıdan hassasiyet göstermeli ve rahat olmalıdır. 

İlk bakışta tüm bebek kıyafetleri çok sevimli görünüp ebeveynleri kendine çekse de kumaş ve aksesuar özellikleri ile bebeğe zarar verebilir. Yeni doğan kıyafetlerinden erkek bebek zıbın, erkek bebek body, erkek bebek salopet ve erkek bebek tulum modelleri seçilirken kumaş özellikleri ve üzerinde bulunan detaylardan, kıyafetlerin yıkanma şekline kadar her şey önem taşır. 

Son yıllarda erkek bebek salopet, erkek bebek body ve erkek bebek tulum modellerinde nefes alabilen ve organik kumaşlar tercih ediliyor. Bu tür kumaşlardan tercih edilen bebek kıyafetleri alerji riski taşımaz ve cildi tahriş etmez. Yumuşak kumaşlardan tercih edilen erkek bebek zıbın ve erkek bebek body çeşitleri bebeğin hareket alanını daraltmaz ve onu kısıtlamaz. Bebeğe ekstra konfor sağlar. 

Erkek Bebek Body ve Diğer Bebek Kıyafetleri Bakımı Nasıl Olmalıdır? 

Erkek bebek body, erkek bebek zıbın gibi bebek kıyafetlerini yıkarken saf su ve sabun kullanılmalıdır. Bunun dışında parfümlü ve renkli deterjanlar yerine kokusuz ve parfümsüz deterjanlar tercih edilmelidir. Erkek bebek body ve erkek bebek tulum gibi bebek kıyafetlerin kendine özel herhangi bir yıkama talimatı yok ise, 30 derecede kumaşı deforme etmeyecek şekilde, sıklıkla yıkanabilir. Ütüleme yapılacak erkek bebek kıyafetlerinden erkek bebek body ve erkek bebek tulum gibi kıyafetlerde yüksek ısıdan kaçınarak, kumaşın yapısı korunabilir. 

Erkek Çocuk Tulum ve Erkek Uyku Tulumu Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli? 

Erkek çocuk tulum ve erkek uyku tulumu seçerken dikkat edilmesi gerekenler aşağıda verilmiştir.

  • Erkek çocuk tulum modellerinde ve erkek uyku tulumu modellerini seçerken bebeğin yaşı değil kilosu baz alınmalı. Ve hareket kabiliyetini kısıtlamaması adına orta dönemde olan bebekler için yarım beden büyük tercih edilmelidir. 
  • Erkek uyku tulumu almadan önce, ürüne özel kullanma talimatı okunmalı ve sürekli yıkanması gereken erkek uyku tulumu modellerinde yıkama, kurutma gibi konularda zorlayacak kıyafetler tercih edilmemelidir. 
  • Ortam ısısına göre tercih edilen erkek uyku tulumu modellerinde TOG değerlerine mutlaka bakılmalıdır. 
  • Boyundan açılan ve ayağa kadar fermuarlı ya da çıtçıtlı erkek uyku tulumu, gece bez değişimi yapılacaksa anneye de büyük kolaylık sağlar. 
  • Seçilen erkek uyku tulumu modelleri tüylü olmamalıdır. Tüylü kıyafetler hem bebeğin ağzına kaçabilir hem de hassas ciltlerini tahriş edebilir. Bunlara bağlı kalarak, bebeğini yeni kucağına alan her anne bebeği için en doğru erkek uyku tulumu seçimini yapacaktır. 

Erkek Bebek Tulum Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir? 

Erkek bebek tulum modelleri tek parça olduğu için ayrı ayrı bir sürü parça gerekmeden, bebeği sıkmadan giydirme kolaylığı sağlar. Çorap kısmı da olan erkek bebek tulum modellerinde istenirse içten ekstra bir çorap giydirilebilir. Ve bu sadece ayaklarından soğuk alarak üşütmesinin de önüne geçilmiş olunur. Yıkarken ve ütülerken iki üç parça değil de tek parça kıyafet için bu işlemler daha kolaydır. 

Erkek bebek tulum modellerinin bazı dezavantajları da vardır. Tek parça olması bez değişimi sırasında bazen can sıkıcı olabilir. Çünkü çıt çıtları kapatırken o minik bacaklar asla sabit durmaz ve sürekli hareket etmesi sizi zorlayabilir. Erkek bebek tulum modellerinin bir diğer dezavantajı ise yeni doğan döneminde sıklıkla kirlenmesi durumunda değiştirilen kıyafetlerde, en ufak bir lekede tek parça olan erkek bebek tulum değiştirilmelidir. 


Erkek bebek kıyafetlerinden erkek bebek tulum, erkek uyku tulumu, erkek bebek zıbın, erkek bebek body, erkek bebek salopet ve kız bebek salopet modellerinden en tarz olanları Cslkids’den seçebilir, tek tıkla kapınıza gelmesini sağlayabilirsiniz. Sağlıkla günlerde kullanmanız dileğiyle…

 

1
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR