ÇOCUK KEMER ÇEŞİTLERİ 

Kalın kumaş, metal veya deriden yapılabilen, giyilen kıyafeti belden sıkıp tutmak ya da sadece görsellik sağlamak amacıyla da kullanılan çocuk kemer çeşitleri, rahat olmalı ve çocuğun kendine zarar vermeyeceği şekilde tasarlanmalıdır. 

Çocuklarda doğru kıyafet ve çocuk kemer kombin yapıldığında şıklık ve rahatlık aynı anda elde edilir. En kolay ve tek dokunuşla hoş bir görüntüye  sahip olmanın en doğru adresi de çocuk kemer çeşitleri kullanmaktır. 

Tarza ve stile uygun seçilen çocuk kemer modelleri, kıyafetlere anlam katarken, rahatlığı da yaşatır. Seneye de giyer denilerek alınan, beli ve hatta boyu yarım beden kadar büyük pantolonları rahatlıkla giyebilmek için seçilecek kız çocuk kemer modelleri, günlük hayatta birçok şekilde kombinlenebilir.

Çocuk Kemer Seçimine Dikkat 

Kullanılacak çocuk kemer çeşidi üretiminde kullanılan hammadde ve kombinlenecek pantolon mutlaka birbiriyle uyumlu olmalıdır. Çocuk kemer modelleri çok amaçlı olabilir fakat doğru ve rahat kemeri bulmak, diğer tüm kombinlerden daha zordur. Vücut tipine uygun kız çocuk kemer modeli seçilmelidir. Uzun boylu çocuklarda kalın bel kemerler tercih edilebilirken, kısa boylu çocuklarda ise ince kemerler kullanılabilir. 

Çocuk kemer, giyimin vazgeçilmez unsurlarından biridir. Kemer; çanta, ayakkabı, şapka gibi diğer aksesuarlardan farklı değildir. Bağımsız şekilde düşünülemez. Diğer aksesuarlar ve kıyafetler ile uyumlu ve yerinde kullanılması gereken çocuk kemer modelleri seçilirken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. 

  1. Her ne kadar çocuklar için moda önemsiz görülse de modaya uygun ve zamansız parçalar seçilmelidir. 
  2. Çocuk kemer çeşitlerinin, kullanılacak yer ve zaman için uygun olması önemlidir. Parka giderken lastik kemerler tercih edilmeli, özel günlerde ise deri kemerler. 
  3. Kullanıcının yapısı ve yaşı da seçilecek çocuk kemer modelinde etkilidir. 
  4. Diğer kıyafetler ile desen ve bütünlük uyumu da atlanmamalıdır. 
 

Çocuk Kemer Uzunluğu Nasıl Ayarlanmalı? 

2 yaştan 16 yaşa kadar tercih edilen çocuk kemer modelleri, 51 cm belden 80 cm bele kadar çeşitli uzunluklara sahiptir. Önemsiz gibi görünse de kemer uzunluğu da güzel bir görüntü için önemlidir. Şöyle ki: satın alınacak CSL çocuk kemer modellerinden çocuğa uygun olanını seçerken kullanılacak deliğe dikkat edilmelidir. Çocuk kemer üzerindeki deliklerden tam ortadakini kullanmaya başlanmalıdır. Kilo alıp verilmesi ile birlikte 1 delik öne yada arkaya geçilebilir. En ideal görüntü bu sayede sağlanır. 

Yapımında Kullanılan Malzemeye Göre Erkek Çocuk Kemer Çeşitleri 

Yapımında kullanılan malzemeye göre erkek çocuk kemer modelleri aşağıda verilmiştir.

- Kumaş kemerler: Yünden, ipekten ve bunun karışımından özel olarak üretilen erkek çocuk kemer modellerinin çoğu değerli taşlarla süslenmiştir. Bu kemerlerden bazıları da kullanılacağı giysinin kumaşından yapılır ve sadece yapıldığı giysi için kullanılabilir.  Pamuklu kumaştan bir ceket ve üzerine aynı kumaş, desen ve modelden bir kemer gibi. 

- Deri kemerler: Hayvan derilerinden yapılan bu kemer çeşitleri sıklıkla tercih edilir. Kalın derilerden hazırlanan deri kemerler, meşin, kayış, kösele ve palaska kemer olarak da sıklıkla büyükler tarafından tercih edilir. 

Yapım tekniğine göre 2 ye ayrılan, CSL çocuk kemer çeşitleri 5 parçadan oluşur. Gövde, uçluk, tokalık, köprü ve toka. 

Çocuk kemer seçerken önce belden ölçü alıp o ölçüye göre beden tercihi yapılabilir. Erkek çocuk kemer seçilirken dikkat edilecek noktalardan bazıları şunlardır; bel ölçüsü alırken esnemeyen mezura kullanılmalıdır. 2 parmak hareket payı bırakılmalıdır. Erkek çocuk kemer seçerken kalınlık derinlik ve genişlik ölçüleri sırasında kumpas kullanmak gerekir. 

Ayarlanabilir kemer, gerilebilir kemer, velcro kemer, deri kemer, lastik kemer ve daha birçok çeşidin bulunduğu Cslkids ile her tarza, her bedene uygun çocuk kemer seçmek artık çok kolay.


 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR