BEBEK BAKIM ÇANTASI İÇİNDE BEBEK BATTANİYESİ BULUNMALI

Bebek bakım çantası hazırlanırken içine konması gereken ürünlerden biri de mutlaka bebek battaniyesi olmalıdır. Bebek battaniyesi, en kıymetlinizi soğuk hava koşullarında dış etkenlerden koruyacaktır. En kıymetlimiz olan için hazırlanan bebek bakım çantası ayrı bir titizlik ister. Bebek bakım çantası içine koyacağımız ürünlerin başında yer alan bebek battaniyesi de dikkat edilmesi gereken ürünlerin başında gelir.

Bebek Battaniyesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bebek battaniyesi seçmek ayrı bir titizlik ister. Bebeklerin ciltleri yetişkinlere oranla çok daha hassastır. Bu nedenle de ona alacağınız her kıyafet gibi üzerine örteceğiniz bebek battaniyesi için de ayrı özen göstermek gerekmektedir. Bebeğin cildine zarar verecek ürünlerden oluşmaması gereken bebek battaniyesi ayrıca bir çok özelliği de bünyesinde barındırması gerekir. Bebek bakım çantası da sağlığa zararlı olan maddeler içermemelidir.

Anne bebek çantası içinde olması gereken bebek battaniyesi modelleri mutlak suretle hafif olmalıdır. Bebeğin sağlıklı ve huzurlu bir şekilde uyuyabilmesi için bebek battaniyesi üzerine baskı yapmamalıdır. Bebek battaniyesi, bebeğin narin cildini tahriş etmeyecek yumuşaklıkta olmalıdır. Yumuşak bebek battaniyesi uykuda onu rahatsız etmeyecek, anne dokunuşu hissi uyandıracaktır.

İyi Isıtan Bebek Battaniyesi Tercih Edilmelidir

Bebek battaniyesi alınırken dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri de bebeği soğuğa karşı koruyabilmesidir. Soğuk kış koşullarında bebeğin rahat uyuyabilmesi ve hasta olmaması için bebek battaniyesi mutlaka ısı kaybı yaratmayan malzemeden üretilmelidir.

Bebek Plaj Havlusu Seçerken Dikkat!

Bebek plaj havlusu seçerken de dikkatli olmak gerekir. Yaz dönemlerinde bebeğin mutlaka açık alana çıkarılması gerekir. Yaz dendiğinde de akla tatil gelmektedir. Tatil hazırlığı yapıyorsanız ve bebeğiniz varsa, mutlaka ona özel bir bebek plaj havlusu almanız gerekmektedir. Bebek plaj havlusu seçerken dikkat edilmesi gereken 4 ana unsur vardır. Bunlar yumuşak olması, sıvıyı hızla emebilmesi, hızla kuruyabilmesi ve pamuktan elde edilen ürünle hazırlanmış olmasıdır. Bebek deniz suyu ile temas ettiğinde hızla bu tuzlu sudan arındırılması gerekir. Bu aşamada ebeveynlerin imdadına bebek plaj havlusu yetişmektedir. Bebek plaj havlusu boyut olarak onu saracak büyüklükte olmalıdır ki, kısa süre içinde tüm vücudunun kurulanması sağlanmalıdır. Bebek plaj havlusu alırken pamuklu olmasına dikkat edilmelidir. Yüzde yüz pamuktan hazırlanan bebek plaj havlusu bebeğinizin narin vücuduna zarar vermeyecek, onda mükemmel bir dokunuş hissi uyandıracaktır.

Mama Önlüğü Bebek İçin Olmazsa Olmazdır

Bebeğiniz varsa ve anne sütünden yavaş yavaş katı gıdalara geçiliyorsa vazgeçilmez ürün olarak mama önlüğü öne çıkmaktadır. Bebeğin yeme alışkanlığı kazanıncaya kadar etrafı ve üzerini kirletme özelliğinin olduğunu her anne ve baba bilir. Bu nedenle katı gıdalara geçişte anne bebek çantası içinde mutlaka bulunması gereken ürün mama önlüğüdür.

Mama önlüğü farklı tasarımlarda ve farklı renklerde olabilmektedir. Bebeğin severek kullanacağı mama önlüğü, her yemek macerası sonrası bebeğin üzerini değiştirme zorunluluğunu ortadan kaldıracaktır. Bebek için kullanılan tüm ürünlerde olduğu gibi mama önlüğü alırken de birçok kriterin göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Bunların başında sağlıklı malzeme kullanılarak yapılmış ve yumuşak olması gelir. Yumuşak olmayan mama önlüğü, bebeğin ağzının ve yüzünün silinmesi durumunda tahrişe yol açacağından tercih edilmemelidir.

Bebeklerin her bulduklarını ağızlarına götürme alışkanlığı nedeniyle mama önlüğü tamamen sağlıklı ürünler içermelidir. Bebek, mama önlüğü yapımında kullanılan sağlıksız bir boyayı emdiğinde hastalanabilir. Bu da hiçbir ebeveynin istemeyeceği bir olumsuzluktur. Bebek bakım çantası, bebek battaniyesi, mama önlüğü ve bebek plaj havlusu ile ilgili araştırma içindeyseniz, Cslkids internet mağazamızı ziyaret etmeyi unutmayın!


 
₺787,50 KDV Dahil
₺1.125,00 KDV Dahil
₺839,99 KDV Dahil
₺1.199,99 KDV Dahil
₺839,99 KDV Dahil
₺1.199,99 KDV Dahil
₺839,99 KDV Dahil
₺1.199,99 KDV Dahil
₺839,99 KDV Dahil
₺1.199,99 KDV Dahil
₺839,99 KDV Dahil
₺1.199,99 KDV Dahil
₺909,99 KDV Dahil
₺1.299,99 KDV Dahil
₺909,99 KDV Dahil
₺1.299,99 KDV Dahil
₺909,99 KDV Dahil
₺1.299,99 KDV Dahil
₺909,99 KDV Dahil
₺1.299,99 KDV Dahil
₺909,99 KDV Dahil
₺1.299,99 KDV Dahil
₺909,99 KDV Dahil
₺1.299,99 KDV Dahil
₺909,99 KDV Dahil
₺1.299,99 KDV Dahil
₺909,99 KDV Dahil
₺1.299,99 KDV Dahil
₺699,99 KDV Dahil
₺999,99 KDV Dahil
1
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR