BEBEK VE ÇOCUK GİYİM

Çocuk giyim, boyu henüz oturmamış kız ve erkek çocuklar için üretilen tekstil ürünlerine denir. Ayakkabı, dış giyim, iç giyim ve her türlü aksesuar da çocuk giyime girmektedir. Erkek ve kız çocuk giyim de çeşit çeşit modeller ve renk seçenekleri bulunmaktadır. Bebek giyim, 0-24 ay arasındaki çocuklar için üretilmiş kıyafetlerdir. 

Bebek giyim yeni doğan ürünlerini kapsayan erkek ve kız bebekler için farklı renk ve modelleri bulunan bebeğin her ihtiyacını kapsayan ürünlerdir. Eldiven, şapka, battaniye, zıbın, iç çamaşır, ikili takım, mama önlüğü, ayakkabı, çorap vs. gibi birçok ürün bebek giyim ürünlerine girmektedir. Bebek giyimde estetik kaygılardan önce kumaş kalitesi ve kıyafetin bebek için güvenli olup olmadığı önem arz etmektedir. Örneğin bebeğin boğazına kaçacak aksesuarların yer aldığı kıyafetlerden ve bebeğin boğazına dolanacak uzun ipli veya kurdeleli kıyafetlerden uzak durulmalıdır. Ayrıca bebekler ellerini ve ayaklarını ağızlarına götürdükleri için kıyafetleri %100 pamuk olmalıdır. Kumaşın bebeğin tenini rahatsız etmemesi için yumuşak olması gerekmektedir. 

Bebek giyim ürünlerinin işlevsel olması anne ve bebek için oldukça önemlidir. Boynu geniş, çıtçıtlı veya fermuarlı kıyafetler giydirilip çıkartılırken kolaylık sağlamaktadır. Bebeğin kemik gelişimi için çok sıkı kıyafetlerden uzak durulmalıdır.   Bebeğin ayına ve kilosuna uygun kıyafetler seçilmelidir. Bebek kıyafetleri yeni doğan ve bebek olmak üzere iki sınıfa ayrılabilir. Yeni doğan yani 0-12 ay aralığındaki çocuklar için genelde hastane çıkışı olarak adlandırılan içinde tüm ihtiyaçlarını karşılayan kıyafetler olan setler tercih edilmektedir. Zıbınlar ve tulumlar da yoğunlukla kullanılmaktadır. Bebek kıyafetleri ise 12-24 ayı kapsayan tekstil ürünleridir. Bu yaş aralığında daha çok çeşitte ve modelde kıyafet seçenekleri bulunmaktadır.

Çocuk Kıyafetleri

Çocuk kıyafetleri genel olarak çocuğun cinsiyetine ve yaşına göre şekillenmektedir. Genellikle 2-14 yaş aralığındaki çocukları kapsayan çocuk giyim son dönemlerde oldukça önem kazanmıştır, çeşit çeşit renk ve modellerdeki kıyafetler hem ebeveynlerin hem de çocukların beğenisini kazanmaktadır.

Kız Çocuk Kıyafetleri

Çocuk giyim içerisinde kız çocuk giyim model, renk ve tasarım olarak öne çıkmaktadır. Cıvıl cıvıl renkleri ve süsleme detayları ile günlük kullanımdan davet veya partilere varıncaya kadar her alanda kullanılabilecek kıyafet modeli bulmak mümkündür. Kız çocuğu giyiminde canlı renkler ve tül, pul, dantel detaylı tasarımlar öne çıkmaktadır. 

Günlük çocuk giyiminde kız çocuk sweat ve kız çocuk tayt modelleri öne çıkmaktadır. Gerek hareket kolaylığı sağlamaları gerekse estetik görünümleri nedeniyle kız anneleri ve kız çocukları tarafından tercih edilen sweatler ve taytlar birlikte kombin edilebildikleri gibi jeanlar, şortlar, tişörtler ile de kombinlenebilir.

Erkek Çocuk Kıyafetleri

Erkek çocuk giyim konusunda kullanışlı ve rahat modeller ön plana çıkmaktadır. Genellikler hayvanların, gezegenlerin, taraftarı olunan takımların yada çizgi film karakterlerinin yer aldığı tasarımlar ön plana çıkmaktadır. Erkek çocuk eşofman altı ve şort erkek çocuk alt giyim ürünlerinde ne çıkmaktadır. Erkek çocuk eşofman altı modellerinde genel olarak paçaları lastikli ve cepli ürünler, erkek çocuk şort modellerinde ise penye ya da kot kumaşından üretilmiş dizüstü modeller ön plana çıkmaktadır.

Çocuk Giyimde Kalite ve Uygun Fiyatın Adresi

Çocuk giyim sektöründe kalitesi ve uygun fiyatıyla Macawi çocuk giyim ön plana çıkmaktadır. Macawi kalitesi ile Cslkids güvencesini buluşturan sitemize girerek çocuğunuzun yaş grubuna ve cinsiyetine uygun Macawi çocuk giyim ürünlerini satın alabilir hatta ürünleri birbiriyle kombinleyebilirsiniz. Kaliteli ve uygun fiyatlı cıvıl cıvıl çocuk kıyafetleri ile kendinizi ve çocuklarınızı mutlu etmeniz Cslkids ile çok kolay. Mutlu ve keyifli alışverişler dileriz.

ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR