HEDİYELİK MAGNET SÜS NEDİR?

Kimi insanlar hediyeleri ve hatıraları biriktirmeyi çok sevmektedir ve bu hatıraların başında hediyelik magnet süs eşyaları gelmektedir. Birçok kişinin gittiği şehirlerden, bebek hediyeliklerinden, mağaza veya iş yerlerinden aldığı magnetler buzdolaplarını süsleyen dekoratif objelerdir.   

Hediyelik Magnet Süs Çeşitleri

Magnet, arka kısmı mıknatıslı ön yüzü ise çeşitli şekil veya resimlerden oluşan çeşitli ebat ve şekillerde olan metal yüzeylere tutturulabilen hediyelik magnet süs eşyası olarak ve reklam aracı olarak kullanılmaktadır. Metal yüzeylere yapıştırılabilse de magnetler en çok buzdolapları ile özdeşleşmiştir ve bu nedenle çoğu insan magnetlere buzdolabı süsleri olarak bakmaktadır. Aynı zamanda herhangi bir amaca hizmet etmeyen dekoratif magnet çeşitleri de mevcuttur.

Hediye amacıyla kullanılan magnetler genellikle düğün, nişan, nikâh ve bebek mevlitlerinde misafirlere hatıra olarak bu buzdolabı süsleri verilmektedir. Yeni doğan bebek magnet ise çocuk sahibi olan annelerin çoğunlukla tercih ettiği, üzerinde çocuğunun doğum tarihinin ve isminin yer aldığı çeşitli şekilleri ve süslemeleri buluna magnet çeşididir. Ülkemizde bebek görmesi olarak adlandırılan yeni doğmuş ve yeni doğum yapmış annenin ziyaret edilerek tebrik edildiği ve bebeğe hediyelerin getirildiği ziyarette anne misafirlerine çocuğundan bir hatıra olması amacıyla yeni doğan bebek magnet hediyesini vermektedir. Bebeğin cinsiyetine göre değişen bu buzdolabı süsleri kokulu taşlardan, pleksiden, ahşaptan veya plastik malzemeden yapılmaktadır. Son dönemlerde ise içecek açacağı, keçe ve örgü ile yapılmış objeler, makrome ürünler, çeşitli kutu ve tıpalı cam tüplerden oluşan magnet tasarımları da anneler tarafından çokça tercih edilmektedir. Magnetlerde badem şekeri, kahve, lavanta gibi kokulu bitkiler yer aldığı gibi çeşitli dualar ve yeni doğan bebeğin resminin de yer aldığı süslemeler yapılmaktadır.

Buzdolabı süsleri olarak kullanılan diğer bir magnet ise gezilen şehirlerden ve ülkelerden alınan, şehrin turistik yerlerinin yer aldığı magnetlerdir. Bu magnetler genelde turistler tarafından tercih edilmektedir. Canlı ve rengârenk renklerin yer aldığı bu turistik magnetleri biriktirerek koleksiyon yapan kişilerin sayısı hiç de azımsanmayacak kadar çoktur. Koleksiyonerler şehir ve ülke gezilerinden biriktirdikleri bu buzdolabı süsleri magnetlerini buzdolaplarının üst kapağında sergilemektedirler.

Bir diğer hediyelik magnet süs eşyası ise reklam amacıyla mağazaların, ofislerin veya işletmelerin müşterilerine verdiği magnetlerdir. Bu magnet sayesinde büyük bütçeli reklam çalışmaları daha uygun ve kolay şekilde yapılmaktadır. İş yerinin isminin, logosunun ve telefon numaralarının bulunduğu bu promosyon magnetler müşterilerin işletmeye daha kolay ulaşmasını ve müşteri sayısını arttırmayı amaçlamaktadır. Promosyon buzdolabı süsleri olan bu magnetler alışveriş sırasında verildiği gibi evlerin kapılarına da bırakılmaktadır.

Evde Hediyelik Magnet Süs Yapımı

Evde kendi hediyelik magnet süs objelerinizi kendiniz de yapabilirsiniz. Herhangi bir tuhafiyeden alabileceğiniz magnet malzemeleri ile tasarımınızı yapabilir ya da gazoz kapaklarını boyayarak arka kısmına mıknatıs ekleyerek kendi buzdolabı süsünüzü kendiniz yapabilirsiniz. Böylece geri dönüşüme katkı sağladığınız gibi kendi kişisel hediyelik magnet süs tasarımlarınızdan ekonomik gelir elde edebilirsiniz. 

Süs Magnet Fiyatları

Anne adaylarının, gelin ve damatların veya koleksiyonerlerin  magnet alırken veya hediyelik magnet araştırması yaparken en merak ettikleri konu süs magnet fiyatları konusudur. Süs magnet fiyatları magnet sayısına, magnet ebadına, magnette kullanılan ürünlerin kalite ve çeşitlerine göre değişmektedir. Fiyatı magnetin basım şekli ve kaplama türü de doğrudan etkilemektedir. Tüm bu etkenleri bir bir hesaplamadan en popüler ve en güzel magnet çeşitlerini inceleyip fikir sahibi olmak istiyorsanız Cslkids ile doğru adrestesiniz. Sitemize girerek çeşit çeşit modeldeki magnetleri inceleyebilir beğendiğiniz modeli sitemiz kalitesi ve güvencesi ile istediğiniz adette sipariş verebilirsiniz. Mutlu ve keyifli alışverişler dileriz.