HEDİYELİK DEKORATİF MUMLUK

Mum geçmişte ışık aracı olarak kullanılan günümüzde ise dekoratif bir obje yada hediyelik eşya olarak kullanılmaktadır ve dekoratif mumluklar oldukça popülerdir. Şamdan ya da mumluklar ise mumun içerisinde bulunduğu, mumun dik olarak yanmasını sağlayan tabla, kase veya silindir şekilli eşyalardır. Dekoratif mumluklar ev dekorasyonunu tamamlamak için kullanılan objelerdir. Çeşitli renk ve modelleri olan son dönemlerin popüler dekorasyon ürünü olan mumların genel anlamda iki çeşidi bulunmaktadır.

Dekoratif Mumluk Çeşitleri

Dekoratif mumluklar içerisinde balmumu ya da parafin bulunan, ortasında yanmasını sağlayan bir fitilin bulunduğu mumlar ile satın alınmaktadır. Bu mumlar genel anlamda iki çeşide ayrılmaktadır. İlki klasik ışık kaynağı olarak kullanılan genelde beyaz renkte olsa da çeşitli renkleri olan çubuk veya silindir şeklindeki mumlardır. Son zamanlarda çeşitli kalıplar ile de estetik ve dekoratif mum üretimi yapılmaktadır.

İkinci çeşit olarak  ise dekoratif mumluklar içerisinde en çok kullanılan kokulu mumlardır. Eritilmiş parafin veya balmumunun içerisine esansiyel uçucu yağların eklenmesiyle yapılan kokulu mumlar yakmadan da koku verse de yandığında daha keskin bir koku verir ve kokusu daha çok alana yayılır. Lavanta, yasemin, vanilya, okaliptüs, kahve, limon tarçın, gül, çilek, yeşil elma ve turunçgil en çok sevilen mum kokularıdır. 

Evde Dekoratif Mumluklar Yapma Trendi

Son dönemde evde mum ve dekoratif mumluklar yapma trendi aldı başını gidiyor. Dekoratif mumluklar ev ortamında parafinin cezvede benmari usulü eritilip istenilen renk toz boyanın katılması ve istenilen kokunun eklenmesiyle hazırlanır. Daha sonra mum fitili kalıba sabitlenir ve erimiş karışım mum kalıbına dökülür. Silikon olan bu mum kalıplarından mumlar kolaylıkla çıkar. Popüler dekoratif mumluklar ise genellikle büst, kavanoz, yumak, ağaç kütüğü, çeşitli prizma şeklinde olan ve ya kase içinde çiçek veya kahve çekirdekleri ile süslenmiş bir çok mum çeşidi mevcuttur.

Geri Dönüştürülmüş Dekoratif Mumluklar

Mum severseniz ve dekoratif mumluklar kullanmayı seviyor ve bu mumları yakıyorsanız erimiş mumlarınız ile yeniden mum yapmanız mümkündür. Birden fazla eski mumunuz varsa bu mumları karıştırarak eritebilir ve yeni renklerde ki mumlara dönüştürebilirsiniz. Kullanmadığınız mumluk veya şamdanınız varsa yeni mumlarınızı bunlara koyarak ya da herhangi bir kase veya kavanoza döküm yaparak yeni bir muma sahip olabilirsiniz.

Hediyelik Dekoratif Mumluklar

Ülkemizde bebek görmesi olarak adlandırılan yeni doğan bebeği ve annesini ziyaret etme sırasında misafirler anneye bebek hediyeleri verirken annede misafirlerine hediye vermektedir. Bu hediyelerin en başında hediyelik mumlar gelmektedir. Bebeğin cinsiyetine göre modeli ve rengi değişen hediyelik mumlar genellikle hayvan, çizgi film karakteri veya bebek figürü ile süslenmiş renkli ürünlerdir. 

Son dönemlerde ise daha şık ve minimal tasarımların moda olması ile birlikte hediyelik mumlar cam bir fanus içerisinde bulunan üzerinde bebeğin adının ve doğum tarihinin yer aldığı mumlar revaçtadır. Bunun yanında ahşap kütüklerin içerisine yerleştirilmiş mumlarda oldukça tercih edilmektedir. 

Hediyelik mumlar karton ve plastik hediye kutularında verilebileceği gibi magnet şeklinde buzdolabı süsü de olabilmektedir. Bebeğin isminin ve doğum tarihinin yer aldığı bu magnetler anne ve bebeğin yakın akraba ve sevenleri için çok özel bir anı ve hediye olmaktadır. 

Hediyelik Dekoratiflik Mumluk Fiyatları

Anne adayları misafirleri için bebek hediyeleri arayışına girdiğinde akla ilk gelen dekoratif mumluk modelleridir. Buzdolabı kapağında da sergilenebilen bu hediyenin modelinde kararsız kaldıysanız ve fiyat konusunda tereddütteyseniz Cskkids ile aklınızda ki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Sitemizde yer alan birbirinden güzel ve modern dekoratif mumluk seçenekleriyle misafirlerinize en güzel hediyeyi verebilirsiniz. Cslkids ailesi olarak mutlu ve keyifli alışverişler dileriz.